Vývoj software

Co jsme zvládli

parallax slide down

CO JSME ZVLÁDLI

Mobilní sázení

  • nová moderní aplikace pro mobily s operačním systémem Android a iOS
  • moderní webová aplikace m.tipsport.cz pro ostatní mobilní zařízení

Nová Chance

  • moderní systémy a infrastruktura pro dceřinou společnost Chance

Streamy pro Live sázky

  • online přenosy obrovského množství zápasů od světově nejvýznamnějších dodavatelů, pro desktopová i mobilní zařízení

ATP Cupy

  • nová zábavná soutěž pro naše klienty

Hromadné soutěže v Live sázkách

  • naši sázkaři mohou rychle změřit svoje síly během vybraného zápasu a ti nejlepší dosáhnout na odměny

Propracované matematické modely pro řízení rizik a výpočet kurzů sázkových příležitostí

Hromadné soutěže v Live sázkách

Integrační projekty

  • prodej vstupenek různých dodavatelů (Ticketpro a Ticketportal)
  • společný věrnostní program s loterií Korunka

Divize IT

Hlavním úkolem divize IT je zajištění dynamického rozvoje a bezproblémového provozu interně vyvíjených aplikací, které primárně umožňují klientům kurzové sázení a poskytují související služby.

JSME JEDNOU Z KLÍČOVÝCH ČÁSTÍ FIRMY

V Tipsportu vědí, jak je vývoj informačních technologií důležitý. Proto jsme hýčkanou divizí s nadstandardními výhodami. Volná pracovní doba, práce z domova je u nás běžnou záležitostí a do Plzně si pro kolegy jezdíme vlastní dopravou.

A protože jen prací člověk být živ nemůže, vyřádíme se na různých teambuildingových akcích: motokáry, paintball, arkádové hry, návštěva restauračních zařízení…

IT tým se každým rokem rozrůstá a platí u nás, že šikovných kolegů není nikdy dostatek! Rádi uvítáme ostřílené profíky i čerstvé absolventy bez praxe.

Mrkněte na naši nabídku volných míst

Volná místa

Naše systémy jsou navrhovány, vytvářeny a optimalizovány na vysokou zátěž a provoz s maximální dostupností, kdy obsluhují tisíce dotazů za vteřinu a poskytují služby 24/7/365. A to nejen pro sázkovou společnost Tipsport, ale i pro naše dceřiné firmy Chance a Tipsport Slovensko.

Naše úspěšné činnosti jsou výsledkem spolupráce následujících oddělení:

Vývojáři

Ti u nás software nejen kódí, ale i se mu náležitě věnují. Součástí standardního vývojového cyklu je tzv. maintain, kdy se kódu dostává patřičné péče – doplňují se testy, komentáře, probíhá refaktoring, optimalizace a vše se piluje k dokonalosti. Není problém najít prostor na studium, testování či implementaci nových technologií. Naši vývojáři nežijí ve stresu z termínů, ale mají prostor dělat to, co je baví.

Používané technologie:

Google closure, ReactJS, Less, Gulp, DWR, MongoDB, Guava, NodeJS, SocketIO, REST API, Java J2EE, Hibernate, JBoss server, Oracle, ActiveMQ, Gradle, Jenkins, …

Administrátoři systémů

Mají na starost všechno, co se netváří jako aplikace. Od datových úložišť, databází, přes síťové prvky až k zabezpečení webových serverů. Navrhnout a udržovat vše v režimu high availability 24/7/365 je jejich denním chlebem.

Používané technologie:

Oracle ASM, BIG-IP F5, Hybridní SSD Storage, Cisco Nexus family, Blade servers, RedHat + CentOS, Nagios, 10Gbps network infrastructure, …

Testeři

Testovací oddělení testuje všechny námi vyvíjené aplikace, než je nasadíme do produkčního provozu. Ne vše se dá v rozumném čase otestovat ručně, proto kromě uživatelských testerů se část kolegů věnuje vytváření automatizovaných scénářů.

Používané technologie:

Selenium, Jira, QF-test, Testlink, Jmeter, Eclipse, Scala, …

Business analytici

Úkolem analytiků je se potkávat se zadavateli z ostatních divizí společnosti, přesně identifikovat jejich potřeby a očekávání a ty přeměnit na komplexní zadání pro vývoj. Také spolupracují na přípravě business case se zadavateli, podporují vývoj a testovaní a pomáhají při nasazení hotového produktu či změn do provozu.

Používané technologie:

Enterprise Architect, MS Word a Outlook, tužka a papír

Projektový vedoucí

Projekťák je takový dirigent a hlídací pes v jednom – má na starosti všechno od sestavení týmu, který na projektu bude pracovat, vytvoření harmonogramu a plánu projektu, kontrolu práce během realizace, až po zajištění předání projektu do provozu. Cílem projekťáků je projekt, který je dodaný včas a dle dohodnutého zadání.

Používané technologie:

MS Project, Jira, MS Word, Excel a Outlook, chytrý telefon

Správci zařízení

Spravujeme „koncová zařízení“ – tedy kladiva, lopaty a krumpáče všech kolegů tak, aby byli spokojeni, mohli vykonávat svoji práci tak, jak potřebují, a uměli se zařízeními či nástroji pracovat co nejlépe. V zádech máme moderní serverové prostředí na platformě Microsoft u nás i v „oblacích“, protože mu rozumíme a máme ho rádi.

Používané technologie:

Windows Server 2012 R2, Hyper-V cluster, AD, AD CS, RODC, ADFS, AADSync, Office 365 Enterprise, Microsoft SQL 2012, Windows 7 Enterprise, MDOP, System Center 2012 R2: Configuration Manager, Operation Manager, Data Protection Manager.

700
1500
2200
3600
5000
6200
7500
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Vývoj počtu zpracovaných
transakcí / s

Graf ukazuje vývoj počtu zpracovaných transakcí za vteřinu na našich front-end webových serverech v posledních letech. Na začátku jsme používali open-source web application firewall pro maximálně stovky transakcí za vteřinu, dnes jsou to enterprise technologie dodávané americkou firmou BIG-IP zvládající tisíce transakcí za vteřinu. Naše F5-ky umožňují kromě WAF i vyřizování DNS requestů, loadbalancingu v rámci serverů jednoho datacentra i mezi datacentry navzájem a tvoří páteř naší webové bezpečnosti a dostupnosti.

2
4
8
16
20
22
22
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Vývoj počtu webových serverů

Graf ukazuje vývoj počtu front-end webových serverů od roku 2011 do současnosti. Počty rostly nejen díky nárůstu klientů na webu, ale také díky stále se zvyšujícímu počtu funkcionalit na stránkách www.tipsport.cz.